Gündem

23 Kasım 2006   

Acaba Atatürk bugün ne yapmıştı

ANKA

Sanal alemde bir ilke daha imza atıldı. Türkçe ve İngilizce hazırlanan bir internet sitesi, anasayfada yayınladığı takvimle, kullanıcılarına Mustafa Kemal Atatürk’ün gün gün ne yaptığını görme fırsatı veriyor.

http://preview.hurriyet.com.tr/preview/image.aspx?picid=2487404

Mustafa Kemal, Sivas Kongresi sonrası, Hüseyin Rauf (Orbay) Bey ve Ali Fuat (Cebesoy) Paşa ile birlikte bir toplantıda
(16-29 Kasım 1919)

Türkçe ve İngilizce hazırlanan “www.ataturktoday.com” adlı internet sitesi, anasayfada yayınladığı takvimle kullanıcılarına Mustafa Kemal Atatürk’ün gün gün ne yaptığını görme fırsatı veriyor. Takvimdeki herhangi bir günü tıklayan kullanıcılar, Atatürk’ün o gün için belgelenmiş tüm bilgilerine ulaşıyor.

İnternette Atatürk’e özel “tarihte bugün” sayfası yayınlandı. Atatürk’ün yüzlerce fotoğrafını ve neler yaptığıyla ilgili arşiv kayıtlarını barındıran “www.ataturktoday.com” adlı site, açılış sayfasında İngilizce “Türkiye’nin yakın tarihi ve Mustafa Kemal’in başarı ve yaşam arşivi” başlığı altında yılın tüm günlerini kapsayan bir takvim yayınladı. “Takvimden bir gün seçiniz ve tıklayınız” diyerek kullanıcıları yönlendiren site, yerli ve yabancı kaynaklardan derlenerek oluşturulmuş fotoğraflar ve bilgilerle Ata’nın gün gün ne yaptığına yer verdi.

Sitedeki bilgilere göre, Atatürk 23 Kasım’da Sivas Kongresi’nin ardından Ali Fuat Cebesoy ve Rauf Orbay’la bir değerlendirme toplantısı yaptı.

Yararlandığı kaynakları da listeleyen sitede tarihte bugün takviminin yanı sıra Kurtuluş Savaşı kronolojisi, Çanakkale Savaşı fotoğraf albümü, Atatürk’ün sözleri gibi bölümler de kullanıldı. Site, Anıtkabir resmi sitesine, Atatürk Araştırmaları Merkezi ve Atatürkçü Düşünce Derneği gibi sitelere de link verdi.


  09:00 23 Kasım 2006 / Perşembe 


Atatürk bugün ne yapmıştı?
      Türkçe ve İngilizce hazırlanan “www.ataturktoday.com" adlı internet sitesi, anasayfada yayınladığı takvimle kullanıcılarına Mustafa Kemal Atatürk’ün gün gün ne yaptığını görme fırsatı veriyor. Takvimdeki herhangi bir günü tıklayan kullanıcılar, Atatürk’ün o gün için belgelenmiş tüm bilgilerine ulaşıyor.
      İnternette Atatürk’e özel “tarihte bugün" sayfası yayınlandı. Atatürk’ün yüzlerce fotoğrafını ve neler yaptığıyla ilgili arşiv kayıtlarını barındıran site, açılış sayfasında İngilizce “Türkiye’nin yakın tarihi ve Mustafa Kemal’in başarı ve yaşam arşivi" başlığı altında yılın tüm günlerini kapsayan bir takvim yayınladı. “Takvimden bir gün seçiniz ve tıklayınız" diyerek kullanıcıları yönlendiren site, yerli ve yabancı kaynaklardan derlenerek oluşturulmuş fotoğraflar ve bilgilerle Ata’nın gün gün ne yaptığına yer verdi.
      Sitedeki bilgilere göre, Atatürk 23 Kasım’da Sivas Kongresi’nin ardından Ali Fuat Cebesoy ve Rauf Orbay’la bir değerlendirme toplantısı yaptı.
      Yararlandığı kaynakları da listeleyen sitede tarihte bugün takviminin yanı sıra Kurtuluş Savaşı kronolojisi, Çanakkale Savaşı fotoğraf albümü, Atatürk’ün sözleri gibi bölümler de kullanıldı.

ANKA


SABAH NEWSPAPER tepe
spacer
Wednesday, 29 November 2006
spacer
   Home
   Breaking News
   Economy
   National
   World
   Sport
   Sabah
   Takvim
   Fotomaç
Türkiye
spacer
Yeni Ataturk Calendar on the Internet

www.ataturktoday.com website which is prepared both in English and Turkish is giving its visitors a chance to learn what Atatürk had done each day by a calendar.
Clicking on the dates, users reach all documented information on Atatürk for that particular day.

The website also includes a photo album consisting hundreds of photos of Atatürk and historical information about his life.

Ataturk Gunlugu.com | Ataturk Today.com